masöz, istanbul masöz, bayan masöz, evde masaj, evde masöz, ucuz masaj salonu istanbul, istanbul

 

GENÇ İSTANBUL MASÖZ KIZLAR

  • Listed: 4 Mayıs 2017 15:47
  • Expires: This ad has expired

Description

Thaı Masajı Nedir?

Thai masajı doğu tıbbında kullanılan bir beden terapisidir, geleneksel ismi Nuad_Bo-Rarn’ Chi olarak bilinir. Yaşam enerjisinin bedenin içinden geçen nadi kanalları boyunca akışı bedenimizin elektromanyetik alanındaki dengeyi sağlar, bu dengenin korunması ve güçlendirilmesi için pek çok yöntem vardır. Thai masajı da bunlardan biridir.

Thaı Masajı Ne İçin Yapılır?

Beden, zihin ve manyetik alanımızın bütünlüğü amacıyla yapılır. Thai masajında vücudun enerji  kanallarından akan enerjinin serbest kalması için  yavaşça, ritmik basınç ve germe dokunuşları ile yapılır. Nadi kanalları “sen” olarak da adlandırılır. Vücutta 70 bin üzerinde nadi kanalı vardır. Thai masajı ile en önemli olduğu düşünülen on enerji kanalı boyunca avuiçleri, ayak ve dirsekler kullanılarak basınç ve germe uygulamaları ile masaj uygulaması yapılır.  Bu germe işlemlerinde Yoga asanaları da thai masajında kullanılır. Thai masajı nerede yapılır denildiğinde ilk akla gelen rahatlatıcı bir ortam ve profesyonel bir salon akla gelir.

ThaıMasajı  Faydaları Nelerdir?

Vücudun enerji kanallarındaki akış yaşam enerjimizin dengede olabilmesi için önemlidir. Thai masajı faydaları yüksek, bilinen en iyi yaşam enerjisi yükselten uygulamalardan biridir.

Thaı Masajı Nasıl Yapılır ?
Masaj yapılan kişi sırtüstü, her iki yana uzanarak, yüzükoyun ve oturarak masaj uygulamalarını alır. Bağ dokularının gelişmesi için özel duruşlar seçilir ve masajda hareket akışı  hiç kesintisiz devam eder. Thai masajının kuzey masajı ve güney masajı olarak ikiye ayrıldığı görülür. Daha yumuşak olan kuzey stilinin ismi Chiangmai, akışın daha hızlı olduğu güney stiline Bangkok ismi verilir. Thai masajı fiyatı bu uygulamaların türüne ve uzunluğuna göre değişir.

Listing ID: 674590b22b8c19d2

Leave a Reply